Асоціація продюсерів України | Школа молодих продюсерів
1539
page-template-default,page,page-id-1539,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Школа молодого продюсера

 

Школа молодого продюсера – соціальний проект, який реалізується на безоплатній основі, для
продюсерів-початківців, потенційних членів АПУ.
В рамках діяльності Школи реалізується Програма Освітнього бізнес-курсу “Основи практичного продюсування: створення і реалізація творів аудіовізуальної культури”

 

Цілі освітнього бізнес-курсу:
курс покликаний сприяти отриманню практичних навичок фахівців-початківців в соціокультурній сфері, що працюють в галузі кінобізнесу над створенням і продюсуванням аудіовізуального контенту (фільмів).

 

Освітній бізнес-курс передбачає постановку і вирішення наступних завдань:

– ознайомлення слухачів із сучасним економічним станом в аудіовізуальній галузі в сфері створення і реалізації аудіовізуального контенту (в тому числі фільмів);

– визначення функцій учасників, які взаємодіють в ході створення і реалізації аудіовізуальних проектів;

– ознайомлення з основами ринкових відносин і механізмів у соціокультурній сфері під час створення аудіовізуального продукту;

– надання практичних навичок із залучення фінансування у аудіовізуальну виробництво;

– отримання практичних навичок з ведення переговорів, складання та укладення безлічі договорів для успішної реалізації в майбутній професійній діяльності в сфері кіновиробництва.

Програма складена з урахуванням того, що аудіовізуальна сфера та підприємництво в сфері культури і мистецтва розглядаються в контексті розвитку ринкових відносин в народному господарстві і світових інтеграційних процесів. Крім того, законодавча база аудіовізуальної сфери розташовується в єдиному правовому просторі України.

 

Доцільність вивчення бізнес-курсу:

курс спрямований на діяльність майбутніх фахівців (продюсерів), які працюють в сфері зі створенням продукту творчої діяльності в галузі культури, кіно і телебачення. Особливістю цього продукту є його нематеріальний характер, відсутність обмежень у просторі, він має можливість використання необмеженим колом осіб. Головна мета створення продукту аудіовізуальної сфери – задоволення інформаційних і культурних потреб сучасного суспільства, участь в інформаційному і економічному обміні, заснованому на законодавчій базі.

Курс будується на знаннях законодавства про авторське та суміжні права в України, Цивільному Кодексі України, Господарському Кодексі України, інших актуальних нормативно-правових актів та передбачає отримання слухачами знань з практичних та юридичних основ функціонування кінобізнесу і телерадіомовної індустрії в Україні, а також висвітлення питань:

– договірних відносин, які виникають під час створення фільмів;

– управління бізнесом (формування дистрибуційних відносин);

– отримання фінансової підпримки на створення фільмів;

– реалізації аудіовізуального продукту на кіноринку України та світу.

 

Методика навчального процесу:

Курс розрахований на проведення лекційних та практичних групових занять, отримання консультацій від трененрів.

 

Лекційна частина освітнього бізнес-курсу

пов’язана із практичними основами продюсування, економіки, фінансів, кіносправи, права, управління, психології, маркетингу та менеджменту в сфері створення і реалізації аудіовізуального контенту.

Курс складається із 6 тематичних лекцій, кожна тривалістю по 60 хвилин.

Тематика лекцій та тренери:

1 лекція:Особливості правового режиму діяльності продюсера в сучасному законодавсті України. Правові відносини між продюсерами та авторами фільмів. Укладення договорів на замовлення фільмів. Приклади; 2) секція: залучення коштів на підтримку створення кінопродукту – державні гранти. Тренер – Семешко Р.О., професіонал в сфері інтелектуальної власності, практикуючий юрист.

2 лекція: Джерела фінансування кіновиробництва. Кіномаркетинг. Організація рекламних компаній. Тренер – Колесников Д.В., кінопродюсер, Голова Правління Асоціації «АРМА-Україна».

3 лекція: Основні етапи кіновиробництва. Діяльність продюсера. Сервісна організація виробництва фільмів. Тренер – Корзаченко С.О., кінопродюсер, Голова Асоціації Продюсерів України.

4 лекція: Просування продажів кінопродукту із застосуванням нових медіа та VOD платформ в Україні та за кордоном. Тренер – Колесников Д.В., кінопродюсер, Голова Правління Асоціації «АРМА-Україна».

5 лекція: Укладення ліцензійних договорів на право використання аудіовізуальних творів. Колективне управління правами продюсерів в аудіовізуальній сфері. Порядок отримання роялті в Україні та за кордоном. Передача прав на фільми за законодавством ЄС. Тренер – Полевик Н.С., адвокат, виконавчий директор Громадської спілки «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав».

6 лекція: Діяльність Оскарівського комітету України. Порядок участі в конкурсі, особливості подачі документів та фільмів на отримання премії «Оскар». Тренер – Олещенко О.М., секретар Оскарівського комітету України.

 

Цільова аудиторія слухачів:

– студенти останніх курсів та випускники профільних вузів, продюсери – початківці;

– представники профільних асоціацій, кіномитці;

– представники громадських організацій, які працюють в сфері просування та захисту прав кіномитців;

– творці та виробники аматорського кіно.

 

Учасники освітнього бізнес-курсу будуть відібрані на конкурсних засадах з осіб, які відповідають наступним умовам:

1) мають спеціальну освіту в галузі культури (не обов’язковий критерій);

2) склали мотиваційний лист (складений в електронній та/або письмовій формі), обов’язковий критерій;

3) мають рекомендації від профільних асоціацій чи громадських організацій, обов’язковий критерій;

4) підтверджують готовність прийняти участь в тренінгу, обов’язковий критерій;

5) підтверджують готовність після участі в роботі освітнього бізнес-курсу надати організаторам зворотній зв’язок, відповівши на питання спеціальної анкети, обов’язковий критерій.

 

Розклад роботи бізнес-курсу та тренінгів окремо публікується в Розділі «Події та заходи»