Асоціація продюсерів України | Інформація щодо фільмів від України, які приймають участь у відборі на премію «ОСКАР»
1568
post-template-default,single,single-post,postid-1568,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Інформація щодо фільмів від України, які приймають участь у відборі на премію «ОСКАР»

Оскарівський комітет України завершив прийом заявок для участі національних фільмів у відборі на висування фільму на премію “Оскар” Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії “Міжнародний повнометражний фільм” від України.

Цього року в національному відборі участь братимуть 3 фільми:

  1. Атлантида, реж. Валентин Васянович, Україна, 108 хв

Дія відбувається у недалекому майбутньому, Атлантида розповідає історію Сергія, солдата-ветерана, який страждає на посттравматичний стресовий розлад, і який опинився застряглим у непридатній для життя тоді Східній Україні. Після припинення роботи заводу він вирішує приєднатися до волонтерської групи, яка проводить егумацію тіл жертв війни. Ця місія дозволяє йому впоратися зі своєю нездатністю адаптуватися до своєї нової реальності. Він знайомиться з Катею і, працюючи з нею, починає вірити, що можливе краще майбутнє.

Про існування Атлантиди ведуться дискусії з тих пір, як вона з’явилася в працях Платона, де вона виступала як алегорія на гордість націй. Останній фільм Валентина Васяновича про найближче майбутнє можна назвати антиутопією про Україну. Після вторгнення Росії в 2014 році, яке переселило понад 1 600 000 жителів з окупованого Криму та Донбасу, велика територія Сходу України перетворилася на пустелю, непридатну для проживання людей. Ямні відходи забруднювали землю, інфраструктура була зруйнована, а гектари затоплених шахт отруїли свердловини та річки. Ще через кілька років земля стане безжиттєвою зоною відчуження, як Чорнобиль.

Трейлер – Атлантида

 

  1. Земля блакитна, ніби апельсин, реж. Ірина Цілик, Україна, Литва, 74 хв

Воєнні дії на сході України тривають шостий рік. Обстріли у Красногорівці (“червона зона” Донецької обл.), де живуть мати-одиначка Ганна та її четверо дітей, не припиняються. Але поки зовнішній світ складається з вибухів та хаосу, дім наших героїв повен життя і світла. Мама й діти мають різні захоплення, грають на різних музичних інструментах і, що найцікавіше, знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Творчий процес ставить питання про те, яку силу має мистецтво в темні часи? Як розказати про війну, користуючись художніми засобами? Можливо, кінозйомки як психодрама дозволяють Ганні та її дітям говорити в такий спосіб про власні травми і зберегти в собі людяність та життєрадісність.

 

Трейлер – Земля блакитна, ніби апельсин

 

  1. Мої думки тихі, реж. Антоніо Лукіч, Україна, 104 хв

Зазнавши безліч невдач в роботі та особистому житті, молодий звукорежисер фрілансер Вадим отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити «незручну Україну» та вирушити в «привабливу Канаду». Подалі від проблем. Однак все виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі виявляється найменш підхожа для цього людина – мама Вадима.

Трейлер – Думки мої тихі

Деталі пресс-конференції, яка відбудеться у Державному агентстві з питань кіно  щодо фільму-кандидата на премію “Оскар” Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії “Міжнародний повнометражний фільм” від України, буде оголошено пізніше.

 

Ольга Олещенко

Секретар Українського Оскарівського Комітету

02.10.2020р.