Асоціація продюсерів України | Спеціальні правила
388
page-template-default,page,page-id-388,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

СПЕЦІАЛЬНІ ПРАВИЛА ДЛЯ КАТЕГОРІЇ НАЙКРАЩИЙ ФІЛЬМ ІНОЗЕМНОЮ МОВОЮ

 

А. ВИЗНАЧЕННЯ

Фільм іноземною мовою визначається як повнометражний кінофільм (не менше 40 хвилин), виготовлений поза межами Сполучених штатів Америки з діалогами переважно не англійською мовою. Також приймаються документальні та анімаційні фільми.


В. УМОВИ ПОДАННЯ

1. Кінострічка має вперше бути випущена у прокат у країні подання не раніше, ніж 1 жовтня 2017 року і не пізніше 30 вересня 2018 року  та публічно демонструватися протягом щонайменше семи днів поспіль у комерційних кінотеатрах з вигодою для продюсерів та демонстраторів. Матеріали подаються на 35 мм або 70 мм плівці, або в цифровій 24- або 48-кадровій прогресивній копії із мінімальною проекційною роздільною здатністю 2048 на 1080 пікселів, формат зображення джерела відповідає стандарту зображення ST 428- 1:2006 D-Cinema Distribution Master; стискання зображення (якщо використовується) відповідно до ISO/IEC 15444-1 (JPEG 2000); а також файли зображень та звуку, упаковані як пакети цифрових кінотеатрів (DCP) у форматах "Interop" або "SMPTE DCP". SMPTE DCP відноситься до SMPTE ST429-2 та суміжних специфікацій. (Формат Blu-ray не відповідає вимогам Digital Cinema.)

Аудіо у форматі Digital Cinema Package (DCP), як правило, має мати  5.1 або 7.1  дискретних аудіоканалів. Мінімум конфігурацій для не-моно аудіо мусить мати три канали: Лівий, Центральний, Правий (конфігурація Лівий/Правий неприпустима для театрального показу).

Звукові данні мають бути відформатовані відповідно до стандарту аудіо характеристик ST 428-2: 2006  D-Cinema Distribution Master та стандарту зіставлення та маркування аудіоканалів  ST 428-3:2006  D-Cinema Distribution Master.


 1. Фільм має рекламуватися та демонструватися у театральному прокаті відповідно до уявлень про нормальну практику театрального прокату повнометражних кінострічок. Фільм не має обов’язково бути випущено у прокат у США.
 2. Фільми, що в будь-якій версії публічно демонструвалися чи розповсюджувалися поза театральним релізом до їхнього першого кваліфікаційного театрального релізу не можуть подаватися на розгляд Кіноаакадемії.Позатеатральна публічна демонстрація та розповсюдження включають, проте  не обмежуються випадками:

  • Телепоказу та показу на кабельному телебаченні
  • PPV/VOD (показу на основі передплаченого перегляду або за принципом “відео за запитом”)
  • Розповсюдження DVD копій
  • Розповсюдження в мережі Інтернет

 3. Оригінальний запис діалогу, а також готовий кінофільм має бути переважно мовою чи мовами інакшими від англійської. Чіткі, точні субтитри англійською мовою обов’язкові.
 4. Країна подачі має засвідчити, що творчий контроль над кінострічкою у значній мірі належить громадянам або жителям цієї країни.
 5. Усі питання відбору та правила відбору вирішує Виконавчий Комітет категорії Найкращого фільму іноземною мовою.


C. ПОДАННЯ


 1. Будь-яка країна може подавати свій найкращий кінофільм на розгляд Академії. Відбором цього кінофільму має займатися одна організація, журі або комісія, що складається з митців та/або професіоналів зі сфери кінематографії. Список членів Відбіркової комісії необхідно подати Академії не пізніше, ніж до п’ятниці 29 червня 2018 року. Країни, що подаються вперше або які не подавалися попередні п’ять років, повинні надати список Відбіркової комісії для схвалення Академією до середи 31 грудня 2018, щоб мати можливість подаватися на наступне (92 ге) нагородження. Країни мають право не подавати фільми щороку..

 2. Від кожної країни приймається лише одна кінострічка.

 3. Академія забезпечить онлайн доступ для затверджених Відбірковою комісією стрічок для того, щоб продюсери обраних фільмів мали змогу надати повну виробничу інформацію.


 1. Наступні матеріали мають бути доставлені за попередньою передплатою до офісу Комітету нагороди до 5 вечора за Північноамериканським океанічним часом у понеділок 1 жовтня 2018:


 • Заповнена онлайн-форма подання
 • 35мм або 70 мм копія на плівці чи DCP копія із точними, літературними субтитрами англійською мовою. Копія на плівці чи DCP копія, що надаються на розгляд Академії мають бути ідентичними за змістом та тривалістю із фільмокопією, що використовувалася у театральному прокаті.
 • Наданий цифровий контент
 • Повний список акторів та команди
 • Короткий синопсис фільму англійською мовою
 • Біографія, фільмографія і фотографія режисера
 • Від 3 до 5 промокадри з фільму
 • Плакат з театрального релізу фільму
 • Зразок рекламних матеріалів щодо кінотеатрального релізу фільму


 1. Країнам, фільми-заявки яких буде відібрано до короткого списку претендентів, необхідно надати до Академії дві додаткові фільмокопії або DCP із субтитрами англійською мовою для полегшення процесу голосування. Дві додаткові копії або DCP мають надійти Академії до 9:00 за Північноамериканським океанічним часом до першого четверга після оголошення короткого списку претендентів.

 2. Представлені фільми зберігатимуться в Академії протягом усього процесу голосування. Подаючи фільм, режисер погоджується, що Академія має право робити копії і поширювати їх тільки для цілей голосування. Академія залишає для своїх архівів один відбиток кожного фільму, який отримує номінацію на нагороду у категорії Найкращий фільм іноземною мовою. Отримані додаткові копії фільмів, будуть повернуті відправнику за рахунок коштів Академії.

D. ГОЛОСУВАННЯ


 1. Номінанти на Найкращий фільм іноземною мовою визначаються у два етапи:


  • Етап перший. Відбірковий комітет Найкращого фільму іноземною мовою демонструватиме оригінальні матеріали, що надійшли до категорії і голосуватиме за фільми шляхом таємного голосування. Шість варіантів, що набрали найбільшу кількість голосів під час голосування, а також три додаткові фільми, визначені голосуванням Виконавчого комітету премії у категорії Найкращий фільм іноземною мовою, увійдуть до короткого списку претендентів із дев’яти фільмів.
  • Етап другий. Комітет премії у категорії Найкращий фільм іноземною мовою проводитиме таємне голосування для визначення 5-ти номінантів у категорії.

 2. Фінальне голосування за нагороду у категорії Найкращий фільм іноземною мовою проводитиметься серед активних і живих членів Академії, які переглянули усі п’ять номінованих на премію кінофільмів.

 3. 3. Статуетка Академії (Оскар) присуджується кінофільмові і приймається режисером від імені усієї творчої групи. З міркувань Академії, країна-виробник також зараховується як номінант. Ім’я режисера відбивається на табличці статуетки після назви країни та фільму.


Е. ОБМЕЖЕННЯ ЩОДО РЕКЛАМИ ТА ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ 1. Згідно правил 91-го Оскару, усі учасники конкурсу мають дотримуватися регулюючих правил Кіноакадемії щодо промокампанії фільму, і, в разі невиконання цих правил, підлягають покаранню, у вигляді дискваліфікації Спостережною Радою. З правилами можна ознайомитись за посиланням Oscars.org/regulations


F. МОЖЛИВІСТЬ ПОДАННЯ В ІНШІ КАТЕГОРІЇ 1. Кінофільми, що подаються до категорії Найкращий фільм іноземною мовою, також можуть претендувати на нагороди 91-ї церемонії у інших категоріях, за умови, що вони відповідають нормам, що регулюють ці категорії.
 2. Кінофільми номіновані на премію Найкращого фільму іноземною мовою не можуть претендувати на нагороди Академії у будь-якій іншій категорії у будь-якому наступному році. Кінофільми, що не потрапили до номінації на премію Найкращого фільму іноземною мовою можуть подаватися на нагороди в інші категорії наступного року, якщо фільм відповідає правилам, що регулюють ці категорії.
Скачати файл на українській мові      Скачати файл на англійскій мові