Асоціація продюсерів України | Спеціальні правила
388
page-template-default,page,page-id-388,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

93-ТІ НАГОРОДИ АКАДЕМІЇ

 

ПРАВИЛО ТРИНАДЦЯТЬ
СПЕЦІАЛЬНІ ПРАВИЛА ДЛЯ КАТЕГОРІЇ «МІЖНАРОДНИЙ ПОВНОМЕТРАЖНИЙ ФІЛЬМ»

 

Безпрецедентна глобальна пандемія коронавірусу/COVID-19 змусила закрити комерційні кінотеатри по всьому світу. До додаткових повідомлень та лише на рік 93-х нагород, фільми, що відібрані в країні, які мали запланований кінотеатральний реліз, але спочатку стали доступні на авторитетних комерційних сервісах стримінгової дистрибуції чи відео на замовлення, можуть претендувати на розгляд у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» 93-х Нагород Академії за таких умов:


 

 • Надання Академії документації (оригінальний(і) документ(и) та переклад на англійську мову) про дати закриття кінотеатру/зали, встановлені урядом, попередньо запланований кінотеатральний реліз та угоди про стримінгову дистрибуцію чи відео на замовлення
 • Фільм має бути доступним на захищеному веб-сайті переглядової зали членів Кіноакадемії протягом 60 днів після офіційного вибору фільму;
 • Фільм має відповідати усім іншим вимогам умов подання.

 

Коли кінотеатри знову відкриються відповідно до національних та місцевих вказівок та критеріїв і від дати, яку визначить Академія, ці винятки з правил більше не будуть застосовуватись. Усі фільми, що вийдуть у прокат після цього, матимуть відповідати стандартним кінотеатральним кваліфікаційним вимогам категорії «Міжнародний повнометражний фільм».


 

Для того, щоб фільмам було легше відповідати вимогам кінотеатральної демонстрації, Академія дозволить враховувати реліз фільмів за межами країни походження за умови, що фільм кінотеатрально демонструється за межами США та її територій щонайменше сім днів поспіль у комерційному кінотеатрі за сплаченими квитками. Виконавчий комітет категорії «Міжнародний повнометражний фільм» розв’язуватиме усі питання щодо правил та умов подання.


 

На кінофестивалі вплинула пандемія коронавірусу/COVID-19. Участь в онлайн/віртуальних платформах кінофестивалів не впливатиме на можливість фільмів бути розглянутими стосовно подання на нагороду за умови, що фестиваль має транзакційну форму передплати або захищений паролем доступ. Участь у кінофестивалі не відповідає умовам подання у категорії «Міжнародний повнометражний фільм». Фільми повинні відповідати всім іншим вимогам щодо участі в 93-х Нагородах Академії.

 

Через глобальну пандемію, спричинену коронавірусом/COVID-19, усі дати та складові правил та умов подання до 93-х Нагород Академії можуть змінюватися, виходячи з вказівок уряду США, наказів урядів окремих штатів та рекомендацій, визначених Академією.


 

А. ВИЗНАЧЕННЯ

Міжнародний фільм визначається як повнометражний кінофільм (не менше 40 хвилин), виготовлений поза межами Сполучених штатів Америки з діалогами переважно не англійською мовою (більше ніж 50%). Також приймаються документальні та анімаційні фільми.

 

В. УМОВИ ПОДАННЯ

1. Обраний країною фільм має вперше бути випущено у прокат у країні подання не раніше, ніж 1 жовтня 2019 року і не пізніше 31 грудня 2020 року року та публічно демонструватися протягом щонайменше семи днів поспіль у комерційних кінотеатрах з вигодою для продюсерів та демонстраторів. Матеріали подаються на 35 мм або 70 мм плівці, або в цифровій 24- або 48-кадровій прогресивній копії із мінімальною проекційною роздільною здатністю 2048 на 1080 пікселів, формат зображення джерела відповідає стандарту зображення ST 428- 1:2006 D-Cinema Distribution Master; стискання зображення (якщо використовується) відповідно до ISO/IEC 15444-1 (JPEG 2000); а також файли зображень та звуку, упаковані як пакети цифрових кінотеатрів (DCP) у форматах “Interop” або “SMPTE DCP”. SMPTE DCP відноситься до SMPTE ST429-2 та суміжних специфікацій. (Формат Blu-ray не відповідає вимогам Digital Cinema.)

Аудіо у форматі Digital Cinema Package (DCP), як правило, має мати – 5.1 або 7.1 дискретних аудіоканалів. Мінімум конфігурацій для не-моно аудіо мусить мати три канали: Лівий, Центральний, Правий (конфігурація Лівий/Правий неприпустима для театрального показу). Окрім канал-орієнтовного звуку, об’єктно-орієнтований звук може також бути присутнім у вигляді іммерсивного аудіо бітового потоку.

Звукові данні мають бути відформатовані відповідно до стандарту аудіо характеристик ST 428-2:2006 D-Cinema Distribution Master та стандарту зіставлення та маркування аудіоканалів ST 428-12:2013 D-Cinema Distribution Master. За наявності іммерсивного аудіосигналу дані мають бути відформатовані відповідно до специфікації стандарту ST 2098-2: 2019 бітового потоку.

 

 • Фільм має рекламуватися та демонструватися у театральному прокаті відповідно до уявлень про нормальну практику театрального прокату повнометражних фільмів. Фільм не має обов’язково бути випущено у прокат у США.
 • Фільми, що в будь-якій версії публічно демонструвалися чи розповсюджувалися поза театральним релізом до їхнього першого кваліфікаційного кінотеатрального релізу, не можуть подаватися на розгляд Кіноакадемії. Позатеатральна публічна демонстрація та розповсюдження включають, проте не обмежуються випадками:
  • Телепоказу та показу на кабельному телебаченні
  • PPV/VOD
  • Розповсюдження DVD копій
  • Розповсюдження на авіалініях
  • Розповсюдження в мережі Інтернет
 • Оригінальний запис діалогу, а також готовий кінофільм має бути переважно мовою чи мовами інакшими від англійської (більше ніж 50%). Чіткі, точні субтитри англійською мовою обов’язкові.
 • Країна подачі має засвідчити, що творчий контроль над фільмом у значній мірі належить громадянам або жителям цієї країни.
 • Усі питання відбору та правила відбору вирішує Виконавчий Комітет категорії «Міжнародний повнометражний фільм».

 

 

C. ПОДАННЯ

 

 • Будь-яка країна може подавати свій найкращий кінофільм на розгляд Академії. Відбором цього кінофільму має займатися одна організація, журі або комісія, що складається з митців та/або професіоналів зі сфери кінематографії. Список членів цієї Відбіркової комісії необхідно подати Академії не пізніше, ніж до п’ятниці п’ятниці 31 серпня 2020 року, або до дедлайну подачі, що оголошений Академією. Країни, що подаються вперше або які не подавалися попередні п’ять років, повинні надати список Відбіркової комісії для схвалення Академією до четверга 31 грудня 2020 року, щоб мати можливість подаватися на наступне (94-є) нагородження. Країни мають право не подавати фільми щороку.
 • Від кожної країни приймається лише один фільм. Фільми можуть бути передані в Академію, як тільки вони будуть відібрані.
 • Академія забезпечить онлайн доступ для затверджених Відбірковою комісією стрічок для того, щоб продюсери обраних фільмів мали змогу надати повну виробничу інформацію.
 • Наступні матеріали мають бути надіслані до Академії до 17.00 за Північноамериканським тихоокеанським часом у вівторок 1 грудня 2020 року:
 • Заповнена онлайн-форма подання
 • Одна копія 35мм або 70 мм на плівці чи DCP копії із точними розбірливими субтитрами англійською мовою. Копія на плівці чи DCP копія, що надаються на розгляд Академії, мають бути ідентичними за змістом та тривалістю із фільмокопією на плівці чи DCP копією, що використовувалася у театральному прокаті.
 • Завантажена цифрова копія фільму для стрімінгу
 • 50 DVD-дисків із поданим фільмом без трейлерів або інших сторонніх матеріалів, здатних відтворюватись у 0 / NTSC стандарті DVD-програвача. DVD-диски повинні бути в окремих паперових конвертах і повинні містити тільки назву фільму, тривалість та країну. На етикетках або конвертах DVD-дисків не може бути жодних іллюстрацій, рекламних матеріалів, контактної інформації, назви компанії чи логотипу фільму
 • Повний список акторів та знімальної групи
 • Короткий синопсис фільму англійською мовою
 • Біографія, фільмографія і фотографія режисера
 • Від 3 до 5 промокадрів з фільму, з позначеним головним зображенням
 • Плакат кінотеатрального релізу фільму
 • Зразок рекламних матеріалів щодо кінотеатрального релізу фільму
 • Фільмокопії, DCP та DVD-диски зберігаються в Академії протягом усього процесу голосування і не підлягають вилученню. Подаючи фільм, режисер погоджується з тим, що Академія має право робити копії та розповсюджувати їх лише для голосування. Академія зберігає для своїх архівів один примірник кожного кінофільму, який отримає номінацію у категорії «Міжнародний повнометражний фільм». Додаткові копії та DCP тих фільмів, які будуть номіновані, повертатимуться відправникові за рахунок Академії.

 

D. ГОЛОСУВАННЯ

 

 • Номінанти у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» визначаються у два етапи:
  • Етап перший. Комітет попереднього голосування категорії «Міжнародний повнометражний фільм» переглядатиме подані та прийняті фільми, що надійшли до цієї категорії і голосуватиме за фільми шляхом таємного голосування. Сім фільмів, що набрали найбільшу кількість голосів під час голосування, а також три додаткові фільми, визначені голосуванням Виконавчого комітету премії у категорії «Міжнародний повнометражний фільм», увійдуть до короткого списку із десяти фільмів.
  • Етап другий. Комітет номінації у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» має переглянути десять фільмів з короткого списку та провести таємне голосування для визначення п’яти номінантів у категорії.
 • Фінальне голосування за нагороду у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» проводитиметься серед активних і живих членів Академії, які переглянули усі п’ять номінованих кінофільмів.
 • Статуетка Академії (Оскар) присуджується кінофільмові і приймається режисером від імені усієї творчої групи. З міркувань Академії, країна-виробник також зазначається як номінант. Ім’я режисера відбивається на табличці статуетки після назв країни та фільму.

 

 

Е. ОБМЕЖЕННЯ ЩОДО РЕКЛАМИ ТА ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

 

 

 • Згідно правил 93-го Оскару, усі учасники конкурсу мають дотримуватися регулюючих правил Кіноакадемії щодо промокампанії фільму, і, в разі невиконання цих правил, підлягають покаранню, у вигляді дискваліфікації Спостережною Радою. З правилами можна ознайомитись за посиланням Oscars.org/regulations

 

 

F. МОЖЛИВІСТЬ ПОДАННЯ В ІНШІ КАТЕГОРІЇ

 

 • Міжнародні повнометражні фільми можуть бути подані на розгляд 93-ї нагороди академії в інших категоріях, включаючи Найкращий фільм, за умови, що вони відповідають правилам, що регулюють ці категорії.
 • Кінофільми, подані на розгляд у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» 93-х Нагород Академії, не можуть претендувати на 94-і Нагороди Академії (наступного року) у будь-якій іншій категорії.

 

Скачати файл на українській мові      Скачати файл на англійскій мові